Orzeł 1948 Bębło - strona nieoficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Jastrzębiec Książ WielkiOrzeł Bębło
Jastrzębiec Książ Wielki 3:2 Orzeł Bębło
2016-11-13, 14:00:00

oceny zawodników »

Juvenia Prandocin 1:1 Czarni 03 Grzegorzowice
Szreniawa Koszyce 3:4 LKS Niedźwiedź
Galicja Raciborowice 4:2 Skała 2004
Jastrzębiec Książ Wielki 3:2 Orzeł Bębło
Słomniczanka Słomniki 5:0 Partyzant Dojazdów
Strażak Goszcza 3:3 Pogoń Wronin
Tytan Polekarcice 2:3 Wierzbowianka Wierzbno

Podsumowanie statystyczne młodzików i trampkarzy.

• autor: focker, 2016-11-13 13:58

Tydzień temu zakończyły się rozgrywki ligowe grup młodzieżowych. Przypomnijmy, że sezon ligowy młodzieży w porównaniu do seniorów składa się tylko z jednej rundy. Na wiosnę zostanie rozegrany nowy, trwający również pół roku.

W minionym sezonie reprezentowały nasz klub dwie drużyny: młodziki oraz trampkarze. Dodatkowo, na razie bez udziału w rozgrywkach, trenują nasi najmłodsi zawodnicy: żaki oraz skrzaty.

Młodziki zakończyły sezon na piątym miejscu z pośród 11 drużyn. W klasyfikacji strzelonych bramek zajęli pierwsze miejsce wraz z drużyną, która awansowała w tym sezonie Skalanką Skała, umieszczając piłkę w siatce aż 47 razy.Trochę gorzej wyglądamy w klasyfikacji straconych goli, zajmując 9 miejsce. W rozgrywkach uczestniczyło 19 zawodników z czego dwóch we wszystkich dziesięciu meczach (Radosław Biedak oraz Michał Woźniak). Najlepszym strzelcem drużyny został Wiktor Sałęga zdobywając aż 27 bramek. Najwięcej asyst miał Damian Biedak (21 razy skutecznie dogrywał piłkę kolegom). Na uwagę zasługuje również fakt, że nasz bramkarz Radosław Biedak trzykrotnie zachował czyste konto.

Był to również pierwszy sezon w wykonaniu trampkarzy Orła, którzy dopiero trzy miesiące temu rozpoczęli wspólne treningi w klubie. Potrzeba jeszcze trochę czasu na zgranie się drużyny, a od chłopaków będzie wymagało to dużo cierpliwości i pracy.

Rozgrywki ligowe zakończyły się dla naszych trampkarzy na miejscu 9 w 11-zespołowej lidze. Pod względem strzelonych goli zajęliśmy również 9 miejsce w klasyfikacji drużynowej (17 goli), natomiast straciliśmy najwięcej bramek bo aż 77. W rozgrywkach trampkarzy udział wzięło 20 zawodników Orła (w tym 6 młodzików). We wszystkich meczach zagrali: Maciej Nabagło, Dorian Piwowarczyk oraz Kacper Siudy. Najlepszym strzelcem został Kacper Siudy (7 bramek), Emil Skrzypek zasłużył na miano najlepiej asystującego w drużynie (7 asyst). W jednym meczu czyste konto zachował bramkarz Maciej Nabagło.

Podsumowując zakończony sezon należy pamiętać, że wyniki oraz indywidualne statystyki nie są najważniejsze dla młodych zawodników, na to przyjdzie czas. Najistotniejsze jest, aby mogli się rozwijać i stawać coraz lepsi "piłkarsko", a potem w piłce seniorskiej zaowocuje to lepszymi wynikami.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

pon.

Juniorzy: Orzeł - Strzelcy. czII
Ładowanie...

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.